KRYSÁCI

Už k vám jedem…

(Hodan, Hubert a Eda přijíždějí … aneb Krysáci v Nové Pace)

Z pohádkového Valašského království k vám do Nové Paky přijíždějí dvě krysy Hodan a Hubert a laboratorní potkan, pražák Eda.

Jsme postavičky z dětského animovaného filmu Krysáci. Možná s námi přijede i trpaslík Ludvík a další obyvatelé smetiště. Znáte nás možná z dětských večerníčků. Ubytujeme se od 6. 4. do 30. 5. v malé výstavní síni Suchardova domu, kde se s námi můžete seznámit a také s naším animovaným příběhem plným zajímavých setkání. A zjistíte, cože se v odlehlém koutě jednoho města na zapomenuté skládce odehrává.

Dětský svět plný fantazie, imaginace se smyslem pro hru, takové zázračné pohádkové království se vám otevře. Přesně takové, jak ho vidí dětská duše všude kolem sebe. Pojďte tedy spolu s námi do něj nahlédnout i vy, brána světa imaginace se vám otevírá,věříme že vám budeme dobrými průvodci. Náš svět vám také přiblíží Filmové ateliéry Zlín, které věrohodně zachytily naše příběhy.

A kde jsme se vzali? Objevil nás rodák z Frýdlantu v Čechách, absolvent Pedagogické fakulty v Hradci Králové a Filmové školy ve Zlíně Cyril Podolský spolu s režisérem Martinem Šinkovským, původem ze Šumperku. Naše postavičky vytvořil slovenský výtvarník žijící v Praze Noro Držiak a hlas nám propůjčil, abyste nám rozuměli, Bolek Polívka a nedávno zesnulý Jiří Pecha. A k tomu nám složil hudbu leader kapely Už jsme doma Miroslav Wanek.

Nezapomeňte, že součástí setkání s námi bude i zhlédnutí animovaného filmu, který věrohodně zaznamenává náš život na smetišti.

Těšíme se na setkání s vámi, vaši Hodan, Hubert, Eda a trpaslík Ludvíček.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *